YÜKSELEN BURÇLAR

Yükselen Burcumuz Nedir?

YÜKSELEN bizim PERSONA’mızdır. Vücudumuzun derisi, içinde saklandığımız kıyafetimiz ve çevremize gösterdiğimiz dış yüzümüzdür. Her sabah dolabımızı açar o kıyafeti giyer dışarı çıkarız. O kıyafet ile kendimizi örteriz, belirli yönlerimizi gösterir, görünmesini istemediğimiz taraflarımızı kendimize saklarız. Ruh halimizle ya da göstermek istediğimiz yönlerle o kıyafeti kendi istediğimiz şekilde seçer, dışarıya sergileriz.

YÜKSELEN; bizim insanlarda bıraktığımız ilk izlenim ve insanlar tarafından algılanan görüntümüzdür. Yükselenimiz olmadan kendimizi savunmasız, çıplak ve korunaksız hissederiz. PERSONA olarak nitelendirdiğimiz YÜKSELEN toplumda ve diğer insanlar üzerinde bırakmak istediğimiz etkiyi ve kişinin kendi özünü saklamasını sembolize eder. YÜKSELEN; toplum ve insanların etkisi altında kalarak kendi doğamızı dışarıya yansıtırken özel olarak inşa ettiğimiz bir MASKE’dir.

PERSONA olarak nitelendirdiğimiz YÜKSELEN toplumda ve diğer insanlar üzerinde bırakmak istediğimiz etkiyi ve kişinin kendi özünü saklamasını sembolize eder.

YÜKSELEN; toplum ve insanlarının etkisi altında kalarak kendi doğamızı dışarıya yansıtırken özel olarak inşa ettiğimiz bir maskedir. Egomuzu ifade eden Güneş’imiz ile tarzımızı yansıtan Yükselen’imiz uyumlu ise bu haritalarımızda çok şanslı olduğumuz bir durumu yansıtır. Böylelikle dış dünyaya yansıttığımız kişi ile kendi doğamız birbirine uyumlu ve çatışmasız ilerleyecektir. Hayat bizim için daha akışta ve kolay olacaktır. Diğer yandan bu kişinin kendisinde saklamasını istediği noktaları saklamak daha zor olacaktır.

YÜKSELEN; 1. Evimizin başlangıç çizgisindeki burç ve 1.evin kapsamındaki gezegenlerdir. Doğduğumuz andaki doğuda haritalarımızda yükselen Zodyak burcumuzun derecesi ve aynı zamanda dakikası bizim YÜKSELEN burcumuzu göstermektedir. Örneğin; 1. evimizi 21 derece Akrep burcu kesiyorsa, birinci ev başlangıcımız yani YÜKSELENİMİZ Akrep demektir. 1. Evin içerisinde Yay burcu da olmasına rağmen siz Yay burcu etkili bir yükselen Akrep insanısınız demektir. Aynı şekilde 1. Evinizde Mars Akrep’te, Venüs ise Yay’da varsayalım. Siz birinci Mars Akrep ve Venüs Yay ile bir yükselen Akrep'siniz demektir.