VENÜS: “NASIL İLİŞKİ KURUYORUM VE NELERDEN KEYİF ALIYORUM?”

Simgelediği Gün: Cuma

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Terazi ve Boğa

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: Balık

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: Başak

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Koç ve Akrep

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 7. Ve 2. Ev

 

VENÜS; bizim bu hayatta nasıl ilişki kurduğumuzu gösteren gezegenimizdir. İnsanlarla ve karşı cinsle olan ilişki tarzımızı ve ilişkilerdeki yaklaşımımızı doğum haritalarımızdaki VENÜS’ümüz gösterir. Diğer yandan Venüs sevgi prensibini temsil eder.

Kişileri nasıl seviyoruz, sevgiyi nasıl hayatımıza çekiyoruz ve insanlara sevgimizi nasıl gösteriyoruz gibi soruların cevapları VENÜS’te saklıdır. Hayatta sevdiğimiz şeyler, ilgi alanlarımız, keyif aldığımız konular ve kişiler bu sevgi prensibinin sonucunda ortaya çıkar.

VENÜS; kuvvetli arzular ve şehvetle de alakalıdır. İlgi duyduğumuz kişiye olan duygu yoğunluğumuzu ve onu elde etme güdümüzü gösterir. Karşımızdaki kişiyi baştan çıkarma ve arzuyla yaklaşma Venüs'le alakalı konulardır.

Estetikle ve güzellikle alakalı tüm konular da yine VENÜS gezegeni ile alakalıdır. Güzelliğe ve ahenge bakış açımızı, görünüşümüzle ilgili isteklerimizi ve bazen takıntılarımızı ifade eder.

Ne kadar uyumlu olduğumuz ve ikili ilişkilerimizdeki sosyalliğimiz tamamen VENÜS’ümüzün doğum haritalarımızdaki konumu ile şekillenir.  Barış ve rahatlık gibi temalar da yine sevgi prensibini temsil eden VENÜS konularıdır. Aynı zamanda VENÜS yemek yeme kültürümüz ve iştahımızı yansıtan gezegenimizdir.

Doğum haritalarımızda zorlu konumlarda ve açılardaki bir VENÜS; nefsimize ya da eğlenceye aşırı düşkünlük ya da tam tersi eğlenememe gibi etkiler verebilir. Fazla tutkulu ve şehvetli bir aşk hayatımızın olmasını sağlayabilir. 

VENÜS; karşı cins ile olan ilişkimizi temsil ettiği için zorlu konumlar karşı cinsle olan aşk ve cinsel ilişkimizde aşırılık verebilir. Diğer yandan keyif aldığımız alanları ve keyif alma şeklimizi gösteren VENÜS’ün aldığı zorlu açılar uyuşuk ve üşengeç davranmamızı sağlayabilir.