URANÜS: “ANİ DEĞİŞİMLERİM VE DEVRİM YAPTIĞIM ALANLAR NELER?”

Simgelediği Gün: -

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Kova

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: -

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: -

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Aslan

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 11. Ev

 

Doğum haritalarımızda SATÜRN’le hayatımıza giren sınırlar URANÜS ile ortadan kalkmıştır. URANÜS; bizim ani değişimlerimizi ve farklılıklarımızı simgeleyen VE haritamızda bizi en çok şaşırtan ve şaşırtacak eylemler gerçekleştirmemizi sağlayan gezegendir.

Bireyleşmeyi URANÜS sayesinde tecrübe ederiz. Ve bu bireyleşmemiz bizim özgürleşmemizle sınırlarımızı aşmaya ve farklılaşmamıza başlangıç olur. URANÜS sayesinde kalıplaşmış birçok konudan uzaklaşıp yeni alanlar ve yeni konular keşfederiz.

Kendimizi nasıl farklılaştığımız ve diğer insanlardan ayrıştırdığımızı URANÜS’ümüz sayesinde keşfederiz. Heyecan duyduğumuz, sabrımızı koruyamadığımız ve değişim ihtiyacını hissettiğimiz konular URANÜS ile özdeşleşmiştir.

Sıradan olmamak adına takındığımız tavırlar, isyanlarımız ve hayatımızdaki gerçekleştirdiğimiz devrim niteliğindeki tüm o değişimler doğum haritalarımızdaki URANÜS ile alakalıdır.

URANÜS bir jenerasyon gezegenidir. Bu sebeple benzer tarihlerde doğmuş nesil bu gezegenin bulunduğu burcun özelliklerinden etkilenecektir. İsyan etme şeklimiz ve isyan ettiğimiz konular tamamen URANÜS’ün konumuyla ilişkilidir. Bizlerin bu hayatta aldığı ani kararlar ve sürü psikolojisinden ayrıldığı noktalar URANÜS ile alakalıdır.

Doğum haritalarında zor konumda olan bir URANÜS bizlerin fazla marjinal ve sürekli heyecan içinde davranmamızı tetikler. Herhangi bir konuda ya da kişiler karşısındaki fazla isyankar ve birçok konuda amaçsızca değişim isteğinde olmamızı sağlar.

Diğer yandan zor açılardaki URANÜS harita sahibini ihanet ve sapkınlığa yöneltebilir. Sürü psikolojisine tepki olarak aşırı mesafeli ve ait olma duygusundan uzaklaşmaya yöneltebilir.