TERAZİ: 21 Eylül – 21 Ekim

Öncü Nitelik, Eril Enerji, Hava Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Venüs

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: Satürn

Burcun Bulunmak İstemediği Gezegen: Mars

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: GüneşTERAZİ BURCU DER Kİ; “UYUM YARATIYORUM!”

Dengede ve uyumlu olmayı temsil eden TERAZİ BURCU dünyanın birçok ülkesinde adaleti temsil eden bir sembol olarak da kullanılır. Karşıtları uzlaştırmak ve adil bir şekilde uyum ve denge sağlamak TERAZİ BURCUNUN dünyaya geliş amacıdır.

Diplomasinin burcu olarak tanımlayacağımız TERAZİ çoğu zaman insanlar ve olaylar arasında arabulucu rolünde görülür. Birçok konuda köprü görevi edinmiştir. TERAZİ BURCU 2 farklı konuyu en objektif şekilde dinleyip taraflar arasındaki dengeyi ve uyumu sağlamaya çalışır.

Objektif olan TERAZİ olaylara adil ve hakkaniyetli yaklaşmaya çalışır. Çoğu zaman her iki farklı bakış açısını da en iyi şekilde değerlendirmeye çalıştığı için kararsızlığı ortaya çıkabilir.

Sanatsal ve yaratıcılık yönü oldukça gelişmiştir. Venüs’ün burcu olan TERAZİ birçok nesne ve olayda uyum, denge ahenk ve güzellik arar. Olaylara sanatsal bir bakış açısıyla yaklaşır. Etrafındaki her şeyi güzelleştirmek için çaba harcar.

TERAZİ BURCU başkalarıyla ilgilidir, çoğu zaman tek başına hareket etmeyi sevmez. Risk almayı sevmez ve çoğu zaman elini taşın altına koymaktan çekinir. TERAZİ BURCU “ben” demez “sen” der. Karşısındaki kişiden onay alma ihtiyacı hisseder.

Gölge yani olumsuz yönüyle TERAZİ; sırf uyumu ve ahengi bozmamak adına kitlelerin ve çoğunluğun fikirlerine inanmasa da karşı çıkmaz. Çünkü onun için uyumun bozulması kendi inandıklarını aktarmak ve sesli dile getirmekten çok daha önemli olabilir.

TERAZİ BURCU çoğu zaman politik davranır ve bazen etrafındaki insanlar tarafından bu politik tavrı onun samimiyetsiz biri olarak algılanmasına sebebiyet verebilir.

Çoğu zaman bir TERAZİ BURCUNUN ne düşündüğünü anlamak zordur. Estetik ve güzellik kaygıları onun moda olan konulara takılıp kalmasına sebep olabilir. İnsanlar tarafından beğenilme ihtiyacı sebebiyle kendi inançlarını aktaramayabilir. Karşıt burcu olan KOÇ’a kaçtığı yani benzediği noktalarda ise pasif agresif reaksiyonlarının tersine sertleşir ve daha bencil bir tavra bürünür.