SATÜRN: “SORUMLULUKLARIM NELER VE NERELERDE SINIRLANIYORUM?”

Simgelediği Gün: Cumartesi

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Oğlak ve Kova

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç : Terazi

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: Koç

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Yengeç ve Aslan

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 10. Ev

 

SATÜRN; bu hayattaki sorumluluklarımızı ve sınırlarımızı belirleyen gezegenimizdir. Hayatımızda yapmak zorunda olduğumuz konuları nasıl sınırlayıp yapılandırdığımızı ve bu sorumluluklarımızla nasıl başa çıktığımızı gösterir.

SATÜRN; bizlerin öz disiplin duygumuzu gösterir. Haritamızda bulunduğu yerde koşullarımızı, kısıtlamalarımızı ve sorumluluk duygumuzla nasıl hareket ettiğimizle alakalıdır. SATÜRN; gerekeni yapmak, koşullarla başa çıkmak bunları üstlenmek ve çabayı temsil eder.

Karşımıza çıkan engeller, ciddiyetimiz be bu hayattaki en büyük korkularımız SATÜRN’ün konularıdır. Burada bir mücadele, öğrenilmesi ve ders çıkarılması gereken konular vardır. SATÜRN sert bir baba gibi bizlere önce bir zorluk akabinde de farkındalık yaratır. SATÜRN’ün öğretileri her harita için oldukça değerli ve önemlidir.

SATÜRN aynı zamanda baba ve otoriteyi de simgeler. Burada otoriter bir yapı, kurallar ve katılık söz konusudur. Yaşadığımız depresyon, hayatımızdaki gecikmeler ve çabalarımız SATÜRN'le alakalı yani "SATÜRNYEN" konulardır.

Doğum haritalarımızda zorlu açılarda bulunan SATÜRN o konularda aşırı katılaşmayı yaratabilir. Zaman zaman bu kısıtlamalar ve sorumluluklar altında ezilebilir ve altından kalkmakta güçlük çekebiliriz. Bu katılık bizde etrafımızdaki kişilere rahatsızlık verecek bir inatlaşma yaşatabilir. Hiçbir konuda yeterince güvende hissetmez ve katı kurallarla ilerleriz.

Diğer yandan zorlu açılardaki SATÜRN; güvensizlik ve sürekli sorgulama halinin içinde olmamızı sağlayabilir. Fazlaca kuşku duyup her konuyu gereksiz derecede sorgulamamızı sağlayabilir. Kendimizi baskılamamızı ve küçük bir fanusun içinde yaşıyor hissiyatını yaratır. Bulunduğu ve etkilediği alanlarda gecikmeler ve çeşitli engellemeler yaratır.

SATÜRN’ün bizlere her zaman verecek bir dersi ve öğretisi vardır. SATÜRN; haritamızın öğretmenidir.