PLUTO: “NELERİ YIKIP YENİDEN YARATIYORUM?”

Simgelediği Gün: -

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Akrep

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: -

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: -

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Boğa

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 8. Ev

 

PLUTO; yok etme ve yeniden yaratmayı temsil eden gezegenimizdir. Güç savaşlarını, yakıp yıkmayı temsil eden PLUTO’nun haritamızda bulunduğu alanda savaş söz konusudur. Bu alanda bir şeyleri eler ve dönüştürürüz. Eskisinden eser kalmayacak şekilde elediğimiz bu konuları yıkar yepyeni şeyler inşa ederiz.

PLUTO; yok etme enerjisinin yanı sıra yenileme özelliğine de sahiptir. Hayatlarımızda bazı şeyleri değiştirmeye korktuğumuz noktada PLUTO imdadımıza yetişir ve henüz hazır olup olmadığımızı ya da yeterince isteyip istemediğimizi umursamadan temsil ettiği konuları aniden yıkar ve değişim sürecini başlatır.

PLUTO; küllerinden doğmakla alakalıdır.  Burada var olan yıkım bizleri yıpratmış dahi olsa yeniden doğarak dönüşümü tadarız. PLUTO bizlere güvenli alanımızda kalamayacağımızı en sert şekilde gösterir ve bu gerçeği yüzümüze çarpar. Acizlikten uzaklaşıp gücümüzü kazanmamızı bekleyen vicdansız bir Tanrı gibidir.

PLUTO; manipülasyon ve intikamı da  temsil eder. Bizler PLUTO’dan aldığımız güç ile daha da zalimleşiriz, içimizde var olan belki de çok farkında olmadığımız o karanlık yanımızı keşfederiz.

Doğum haritalarında zorlu açılara sahip olan PLUTO kişinin hayatın karanlık yönlerine kaymasını tetikleyebilir. Bu kişi kin ve nefret gibi keskin duyguları fazlasıyla kendisinde hissedip bunu çevresindeki kişilere yansıtabilir. Yok etme ve bu yok etmeyle suça ve aşırı manipülasyona yönelebilir. Aldığı intikam ona zevk verip, kendi özündeki şefkat ve sevgiden uzaklaşabilir.