NEPTÜN: “NELERİ HAYAL EDİYORUM?"

Simgelediği Gün: -

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Balık

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: Yengeç

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: Oğlak

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Başak

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 12. Ev

 

NEPTÜN; her konuyu eriten ve çözen gezenimizdir. Bahsedilen çözme konuları saflaştırma ve arındırmakla alakalıdır. NEPTÜN; bizim duyarlılığımızı, şefkatimizi ve empatimizi temsil eder.

NEPTÜN’ün olduğu ve temsil ettiği noktalarda idealleştirdiğimiz konular mevcuttur. NEPTÜN; spiritüelliğimizi ortaya çıkararak bizlerin derinlerdeki dünyamızı keşfetmemize yardımcı olur. Burada bir bağımlılık da söz konusudur. NEPTÜN idealleştirdiği ve abarttığı konularda bizlerin aldanmasına sebebiyet verebilir.

Belirsizlikler, karışıklıklar söz konusudur. NEPTÜN; sis perdesi ile var olan gerçeklerin daha yumuşak ve büyülü görünmesine sebebiyet verir. Mistik konularda gelişmemiz, sanata daha fazla yönelmemiz, iç dünyamızdaki spiritüel yeteneklerimizi keşfetmemiz NEPTÜN'le alakalı yani "NEPTÜNYEN" konulardır.

Rüyalar, hayal gücümüz, içsel benliğimizin büyülü yanları bizlerin NEPTÜN konumu ve açıları ile fazlasıyla alakalıdır. Burada kurban ve kurtarıcı oluruz, kendimize karşı şefkat besleriz ya da başkalarından fazlasıyla şefkat bekleriz. Korunmak, korumak isteriz ve fedakarlığımızı ön plana çıkarıp kendimi adarız.

Kaçmak, gerçekleri görmezden gelmek, kafamızda yarattığımız o hayali dünyada kalmak NEPTÜN’ün sis perdelerinin sonuçlarıdır. NEPTÜN’de belirsizlik ve karışıklık söz konusudur. Odaklanmak, gerçekleri olduğu gibi görmek ve idrak etmek zorlaşır.

Doğum haritalarındaki zor konumdaki bir NEPTÜN harita sahibinin hayatın zorluklarına karşı belirsiz içinde kalmasını sağlar. Fazla hayalci tavrıyla gerçeklerin farkına varamaz ve bu hayal dünyası içerisinde kaybolabilir. Daha dikkatsiz ve dalgındır. Kendini kurban olarak görüp birinin onu kurtarmasını bekleyebilir. Kendi öz gücünün farkında olmayıp kurtuluşu başkalarında arayabilir. Burada hayal kırıklığı ortaya çıkar.

NEPTÜN diğer yandan alkol ve uyuşturucu ile de alakalıdır. Bağımlılığı temsil eden bu gezegen kişiyi gerçeklerden uzaklaştırıp hayali idealizme yönlendirebilir.

NEPTÜN’ün hayal dünyasının gerçekliği çoğu zaman gerçekliğin ve sorumluluğun gezegeni olan SATÜRN’ün dünyevi gerçeklerinden çok daha inandırıcı olabilir.