Merve Kesat Kimdir?

 

Merve Kesat - Kurucu & Astrolog

Hayatıma Trabzon’da başlayıp çok uzun senelerimi köklerimi oluşturan bu değerli şehirde geçirdim. Eğitim hayatıma ise Trabzon Anadolu Lisesi’ndeki 6 senenin ardından ailemin işleri sebebiyle İstanbul’a taşınarak Bahçeşehir Koleji’nde devam ettim. Akabinde sistem ve disiplinin yanı sıra hayatımdaki en değerli bilgileri ve kişileri edinmemi sağlayan Koç Üniversite’sinde İşletme eğitimi aldım. Üniversite bittikten sonra 6 ay çizim derslerine gittim bir sürü değişik hikayeleri olan güzel kıyafetli kadınlar çizdim, Moda ve Perakende Yönetimi üzerine 6 ay eğitim aldım. Bir dönem bolca seyahat ettim, tek başıma farklı şehirler keşfettim.

Sonra kariyer hayatım başladı. Diageo, Mavi gibi çok değerli firmalarda online pazarlama ve planlama görevlerinde bulundum. Uplifers ve Modd Reports gibi online platformlarda yazılar yazdım, çocukluğumdan beri hayatımda olan yazma, okuma ve bir şekilde bilgiyi yayma isteğimi kendimce tatmin etmeye çalıştım.
Son olarak kendimi evimde hissetmemi sağlayan, özel sektördeki son ve en değerli şirketim, aslında bir zamanlar evim olan Yemeksepeti’nde çalıştım. Yaklaşık 3 buçuk sene Yemeksepeti Vale proje yöneticiliğini yaptım, benim tabirimle o zamanki bebeğime annelik ettim. Öğrendim, öğrettim, sevdim, çaba harcadım. Ve bu süreçte bir yandan çalışıp diğer yandan çocukluğumdan beri ilgi duyduğum Astroloji eğitimlerime başladım. Bir buçuk sene yoğun bir şekilde yurtiçi ve yurtdışından birçok farklı kişi ve kurumdan dersler&workshoplar aldım, Astroloji’ye dair ne varsa okudum, keşfettim, irdeledim. Sevgili hocalarım Barış İlhan, Dinçer Güner ve hala birçok konuda fikir danıştığım, Astroloji’ye dair her şeyi konuştuğum Berna Atay’a emeklerinden dolayı teşekkürlerimi iletmek isterim. Onlar benim bu hayalden gerçeğe giden yolculuğumda kapılarımı aydınlatan ışıklarım oldular.

Astroloji; benim kendimi keşfetme cesaretime yanıt verdi, hayatımın her köşesini aydınlattı, içimde diken gibi batan ve en mutlu anımda bile bana huzursuzluk veren aslında bu hayatta ne yapmam gerekiyor sorusuna cevap oldu. Ruhuma en derin anlamı kazandırırken, benim aslında bu dünyaya ne yapmak için geldiğimi bana apaçık gösterdi. Şimdi ben de sizlere, astrolojiyi merak eden, öğrenmek isteyen, ve sorular soran herkese Astroloji’ye dair bildiğim, öğrendiğim ve tabii ki öğreneceğim ne varsa sunmak istiyorum, Heralogy’nin yani Hera’nın eşliğinde hayatınızda merak ettiğiniz, içinden çıkamadığınız konularda birçok astrolog arkadaşım ile birlikte sorularınıza cevap olmak istiyorum.

Astroloji bu hayattaki tüm soruların yanıtı olacaksa ben de Hera’nın ışığıyla bu yolu aydınlatmak istiyorum.

Sevgiyle,