MARS: “NASIL MÜCADELE EDİYORUM?”

Simgelediği Gün: Salı

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Koç ve Akrep

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: Oğlak

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: Yengeç

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Terazi ve Boğa

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 1. Ve 8. Ev

 

MARS; bizlerin savaşma ve mücadele etme gücünü ve güdüsünü gösteren gezegenimizdir. MARS ile bu hayatta nasıl hareket ettiğimizi ve zorluklara karşı nasıl reaksiyonlar verdiğimizi görürüz. Meydan okumalarımız, savaşma dürtümüz, isyan etme şeklimiz tamamen doğum haritalarımızdaki MARS’ımız ile alakalıdır.

MARS; hayata karşı olan itme gücümüzü gösterir. Diğer yandan ne kadar iradeli olduğumuz ve olaylar karşısında ne denli cesur tavırlar sergilediğimiz MARS’ımız ile ilişkilidir. Herhangi bir konudaki atılganlığımız ve yansıttığımız enerji de yine haritalarımızdaki MARS konumunun hayatımıza yansımasıdır.

Doğum haritalarımızda Güneş’imizin istediklerini ve Venüs’ümüzün arzuladıklarını hayatımızda MARS gerçekleştirir. Herhangi bir konudaki ısrarımız, zorlamamız ve kavgamız tamamen MARS prensibidir.

MARS; adeta içimizde yanan ve dürtülerimizi harekete geçiren ateşimizdir. MARS; bizlerin hayata karşı gösterdiği dürtüsel yanımızdır. Diğer yandan kadın haritasındaki MARS beğendiği ve arzuladığı erkek tipini gösterir. Hangi burca düştüğü, hangi evde yer aldığı ve aldığı açılar bu erkek tipi olan ilişki şeklini de bizlere açıklayabilir.

Öfkelendiğimizde herhangi bir konuya sinirlendiğimizde ya da bir konuda savaşmaya başladığımızda olaylara ya da kişilere nasıl davrandığımız, nasıl tepkiler verdiğimiz MARS gezegenimizin hangi burcumuzda olduğu ile alakalıdır.

Bağımsız olma halimiz, girişimci olma hayalimiz, herhangi bir konudaki hırsımız ve kararlılığımız, rekabet şeklimiz ve gücümüz savaşma stratejimiz MARS gezegenimizin haritamızdaki çalışma şekliyle ilgilidir. Diğer yandan cinselliği yaşayış şeklimiz ve hayatımızdaki önemi de yine MARS ile bağlantılıdır.

Doğum haritalarında zorlu açılardaki MARS; insanlara ve olaylara karşı kaba ve sert tavırlar, zalimlik ve hoşgörüsüzlük verebilir. İntikam konusunda aşırılık, sonunu düşünmeden hareket etme ve abartılı tepkiler verme gibi durumlar yaratabilir. Ya da tam tersi zorlu açılardaki bir MARS haritada kişinin olaylar karşısında korkak, namert ve zayıf davranmasına sebebiyet verebilir.