KOVA: 21 Ocak – 21 Şubat

Sabit Nitelik, Eril Enerji, Hava Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Satürn, Uranüss

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: -

Burcun Bulunmak İstemediği Gezegen: Güneş

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: -KOVA BURCU DER Kİ; "EŞİTLİĞE İNANIYORUM!"

Zihnin uçsuz bucaksız şekilde çalıştığı KOVA BURCU bize hayatta fikirlerin ve düşüncelerin önemini vurgular.Düşünülmemiş şeyleri akıl etmek ve kendine has düşünce tarzıyla her konuda yeni fikirler geliştirmek KOVA BURCUNUN en başarılı olduğu konulardandır.

Ego ile keskin bir bağı bulunmayan KOVA BURCU tüm insanlığa eşit mesafede ve sevecen bir şekilde yaklaşır. Toplumun faydası için hareket eder. "Hümanizm" KOVA BURCUNU en iyi anlatan kelimelerden biridir. Kişisel konularla ilgilenmektense toplumsal meselelerle ilgilenmeyi tercih eder.

Bağımsızlık teması yine KOVA BURCU için oldukça önemlidir. Devrimcidir, yeni şeyler keşfetmek onun ruhunu besleyen konular arasındadır. Yüksek teknoloji onun ilgisini çeken konular arasındadır. Dünyaya, olaylara ve insanlara karşı aykırı bir tavrı vardır. Otoriteden ve kurallardan hoşlanmaz.

Kendini kanıtlamak, toplum için faydalı ve herkesten farklı şeyler yapmak ister. Sivil toplum örgütleri, mucitler, yeni buluşlar kova burcunu en iyi anlatan alanlardır.

Gölge yani olumsuz yönüyle ne yapacağı kestirilemeyen ve tahmin edilemeyen bir burçtur KOVA BURCU. Zaman zaman gerçekçi olmayan arzularının peşinden koşabilir. Sırf farklı olmak adına aslında çok da mantıklı olmayan konuları savunabilir. İnsanlar onu bu tarz hareketlerinden dolayı tutarsız biri olarak tanımlayabilir. Çizginin dışına çıkmaya çok yakın bir burç olan KOVA BURCU bazen sırf kural olduğu için mantıklı kurallara dahi karşı çıkabilir.

Karşıt burcu olan ASLAN burcuna benzediği noktalarda ise kendisine hayran olunmasını ister ve kendi fikirlerine körü körüne bağlı olan insanları etrafında tutar ve çoğunlukla bu insanlardan beslenir. Aynı zamanda yaptığı işler konusunda kibirli ve onay bekleyen bir yapıya bürünebilir.