KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK; yaptığı ve söylediği şeyler konusunda tutarlı olup kendisine hakim olmayı öğrenmelidir. Çok duyarlı ve hassas olan tavrıyla krizler karşısında çaresiz kalmak yerine mantıklı çözümler üretmeye odaklanmalıdır.

KUZEY AY DÜĞMÜ OĞLAK; kendi kırılganlığıyla, varlığının zayıf noktalarıyla yüzleşip bunlardan korkmadan aksiyon almayı öğrenmelidir. Aileye aşırı bağlı kalmadan bir yetişkin gibi kendi sorumluluklarının ve düzenin arkasında sağlam bir şekilde durabilmelidir. Sorumluluk alıp, işlerden kaçmadan keyif aldığı projeleri geliştirmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK; planlı, organize olup özgüvenli bir şekilde topluma katkıda bulunabilmelidir. Geçmiş ve anılar denizinden uzaklaşıp yaptığı seçimlerin sonuçlarıyla cesurca yüzleşebilmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK; bağımlılık, kapris, alınganlık, aşırı güvenlik ihtiyacı ve sürekli annelik yapmaktan uzaklaşmalıdır. Sahip olduğu endişeleri sebebiyle kendi potansiyelini kısıtlamak yerine analitik ve mantıklı bir bakış açısıyla sınırlarını genişletmeyi hedeflerine adım adım ilerlemeyi öğrenmelidir.