KUZEY AY DÜĞÜMÜ YAY - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YAY; her şeyi detaycı ve mantıklı bir yaklaşımla incelemekten ziyade sezgileri dinleyip, yüksek bilincinin farkına varabilmelidir. Sahip olduğu etik, felsefik ve ahlaki değerler konusunda bu hayatta yol almalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YAY; yüzeysel bilgiden derin bilgiye geçme cesaretini gösterip, bu yolda kendi iç sesiyle daha fazla temas halinde olmalıdır. Yüce ve ilahi bilgiye yönelerek daha başarılı olabileceği yeni yerler ve alanlar keşfetmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YAY; başkalarından onay almaktansa kendi fikir ve düşüncelerinin peşinden koşmalıdır. Etik ve ahlaki değerleri hayatında daha ön plana çıkarmalıdır. Farklı kültür ve insanlara açık olup vizyonunu her alanda geniş tutmalıdır. Sözlerin ve cümlelerin arkasındaki anlamı anlayıp bilgiyi en derin haliyle süzmeyi öğrenmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YAY; dinlemeyi ve doğru sorular sormayı öğrenip her konuda mantık aramaktan vazgeçmesi gerekmektedir. Spontan olmayı ve bu hayatta deneyimleyerek yeni şeyler öğrenmeyi öğrenmeli, yaptığı konuşmaları bir tartışma şeklinde görmek yerine farklı fikirlere kulak vermelidir. İletişim alanını savaş alanı gibi görmekten öte çok okuyup gerçek bilginin peşinden koşmalıdır.
Gözünün önündeki bilginin farkında olup gereksiz arayıştan uzaklaşması gerekmektedir.