KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz.

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP yani GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA; maddeye, maddi kaynaklara ve eşyaya verdiği değeri maneviyata da yönlendirmelidir. Ruhsal dönüşüm ve derinliği hayatının içine alıp kendi kendini dönüştürmeyi öğrenmelidir. En dipte bile vazgeçmeden değişime açık olmayı hayatına yansıtmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP; sahip olduklarını başkalarıyla paylaşmaktan çekinmemelidir. Güç kazanmak ve derin konuları deneyimlemek adına konfor alanından çıkmayı göze almalıdır. Risk alabilmeyi gerektiğinde idealleri için fedakarlık ve hayatında değişiklikler yapabilmeyi öğrenmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP; bu hayatta maddesel bakış açısından ziyade insan psikolojisini anlamaya yönelmeli ve burada kendi ruhunun derinlikleriyle bağlantı kurabilmelidir. Kendi sınırlarını çizmekten vazgeçip daha ferah ve sınırsız bir yaşam alanı ve bakış açısı yaratmalı.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ AKREP; etrafındaki kişileri ve olayları sadece görünen ile değerlendirmek yerine derine maddi kayıpları göze alıp olası sorun ve krizlerden kaçmamalı ve bu durumlarla cesaretle yüzleşebilmelidir.