KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ; ben demekten çok biz diyebilmeyi öğrenmeli, diğer insanlarla birlikte hareket edip takım çalışması yapabilme becericisini geliştirmelidir. Kendi fikirleri ve isteklerine verdiği önem ve değeri başkalarının isteklerine de gösterebilmelidir.

Daha dengede ve uyumlu olmaya yönelmeli, adil bakış açısıyla kişileri değerlendirmelidir. Daha sabırlı ve daha düşünerek hareket edip çevresindeki uyuma kendi arzuları kadar değer vermelidir. Daha paylaşımcı olmalı, kendinde olanı başkasıyla bölüşebilmeyi ve kişileri desteklemeyi öğrenmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ; kendi fikirlerini sorgulama cesaretini gösterip gerekirse başkalarının düşüncelerini kabul edip kendi kararlarını değiştirebilmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ; her konuda savaş göstermemesi gerektiğini, huzuru ve dengeyi yeri geldiğinde akışa bırakarak kazanabileceğini öğrenmelidir. Kendi arzu ve isteklerinin kölesi olmadan inatlaşmadan daha sakince hareket etmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ; bütünün hayrına odaklandığında olaylara daha sakin yaklaşabileceğini barış ile huzura kavuşabileceğini kavramalıdır. Diplomasi, uzlaşma, eşitlik ve adalet gitmesi gereken yoldaki anahtar kelimelerdir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ; başkalarını yardımcı olarak, onları sevgiyle besleyerek kendisini de besleyeceğini örenmelidir. Egonun önüne tevazuyu koymalı ve başkalarıyla rekabetten kaçınmalıdır. Hayattaki en iyi rekabetin kendisiyle olan olduğunun farkına varmalıdır.