KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BALIK

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK; ayrıntılara odaklanmayı, belli bir düzen ve disiplin içinde çalışıp yeni şeyler üretmeyi ve faydalı olmayı öğrenmelidir. Organize hareket etmeyi, doğru analiz etmeyi, duygusal bakış açısı yerine konulara analitik yaklaşmalıdır. İnsanlara hizmet etme potansiyeline yönelip, hizmet etme kavramını hayatına yansıtmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK; kararsızlık yerine daha net ve ne istediğini bilen bir tutum içine girip, istek ve arzuları konusunda daha net ilerlemelidir. Kurban-kurtarıcı rollerinden uzaklaşıp olayları duygulardan bağımsız değerlendirebilmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK; fazla hayal kurmak yerine daha sistemli bir tavırda düşüncelerini hayata geçirme konusuna odaklanmalıdır. Sorunlara değil çözümlere yönelip, güçsüz hissedilen anlarda kendiyle ya da olaylarla baş etmesini öğrenmelidir.

​KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK; Yönünü bulmaktan vazgeçmemeli ve kendi düşünsel karmaşasında boğulmamalıdır. Bağımlılıklarıyla baş etmesini öğrenmeli, dağılmadan hayata odaklanabilmeli ve etrafındaki fırsatları kaçırmamalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK; geçmişe gereksizce takılıp sürüklenmekten vazgeçmeli, başkalarını suçlamak yerine kendi eylemlerinin sorumluluğunu bilinçlice kabul etmelidir. Kriz yönetimi konusunda kendini hayatın her aşamasında geliştirmelidir.