KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ OĞLAK

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ; hayatının içine duyguları, insanlarla bağ kurmayı ve şefkatli olmayı yerleştirmelidir. Sevdiklerinin ve kendi duygularının farkında olup bağ kurabilmeli ve mantıktan ziyade kalbinin isteklerine de yönlenebilmelidir. Duygularla kaçarak başedebilmeyeceğini öğrenip, güçsüz ya da yanlış kendine ve etrafına ait tüm duyguları kabul edip sevgi prensibine yönlenmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ; duygularını kontrol etmekten vazgeçip akışta kalabilmeyi öğrenmelidir. Varlığının değerini mükemmel olmakla konumlandırmamalı, kusurlarıyla da çok değerli, tam ve istenen bir kişi olduğunu kabul etmelidir.

​KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ; güçlü görünme çabasından vazgeçip, ihtiyaç duyduğunda çevresindeki insanlardan yardım almalı ve bunu bir güçsüzlük olarak görmemelidir. Hayatı çok ciddiye almayı bir kenara bırakıp daha hafif ve rahat bir enerji akışı içine girmelidir.

​KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ; sadece menfaati gereği değil gerçekten sevdiği için insanlarla bir arada olmayı öğrenmelidir. Statü, para ve prestij dışında da insanlarla bağ kurmak için nedenler üretmelidir.

​KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ; ruhen besleyici ilişkilere fayda sağlayıp sağlamamama hesabı yapmadan yönelmelidir. Arzularının peşinden gitmeli, mantık kadar içgüdülerine de önem vermelidir. Merhamet duygusunu ortaya çıkarıp kendi varlığına ve etrafındaki kişilere şefkatle yaklaşmalıdır. KUZEY AY DÜĞÜMÜ YENGEÇ; duygularının rehberliğine güvenmeli ve mükemmel olma arzusundan biraz daha uzaklaşmalıdır.