KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ YAY

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER; etrafındaki kişilerin ruhsal ve daha derin değerlerini ortaya çıkarıp onlarla bilgi aktarımı yapmayı başarmalıdır. Görüşlerini net ve açık olarak belirtmelidir. Felsefik, anlaşılmaz ve derin bilgi aktarımından ziyade daha kısa ve net bilgilerle iletişim kurmaya yönelmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER için dinlemeyi öğrenmek bu hayatta en iyi öğrenmesi gereken konulardan biridir. Diğer yandan iletişimde olduğu insanların hayata bakış açılarına ve fikirlerine karşı daha açık olmalıdır.

​Bilgiye ulaşmak için yalnız bir çaba içerisine girmektense bilgiye ulaşma hazzını başka insanlarla yaşayıp bilgiye onlarla birlikte ulaşmalıdır. KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER; onlara fırsat tanıyıp öğrenme süreçlerine sabırla yardım edebilmelidir. Toplumla daha çok iç içe olmalı, etraftaki fikirler kendi bilgi seviyesinde olmasa dahi bu bilgileri küçümsememelidir. 

Toplumun bir parçası olup etraftaki kişilerin düşüncelerine göre fikir değiştirip esneklik kazanabilmelidir. KUZEY AY DÜĞÜMÜ İKİZLER; kendi derin inançları konusunda yargılayıcı olmamalı, dini ve ahlaki inançları konusunda zorlayıcı olmamalıdır. Gerçeği ve mutluluğu ütopik ve ulaşılmaz bir yere koymak yerine var olan süreçte arayıp anda kalıp mutlu olmayı öğrenmelidir.