KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEU AY DÜĞÜMÜ KOÇ & GÜNEY AY DÜĞÜMÜ TERAZİ aksı ilişkileri temsil eder ve bizi sağlıklı ilişkiler kurmaya yönlendirir. Bu kişi hayatta gitmek istediği yola kendi karar vermeli ve içsel isteklerine kulak verip onları gerçekleştirme cesaretini göstermelidir. KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ kendi keyfinin ve canının istediği konulara yönelmelidir.

İnsanları mutlu etme ve onay alma ihtiyacından uzaklaşmalı. KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ’TA uyumlu olma ve farklılaşmama isteği söz konusudur. Bu noktada yapmak istediği konularda cesaretli olup içgüdülerini dinlemeli ve içgüdülerinin peşinden koşup arzu ve isteklerini gerçekleştirme cesaretini göstermelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ; liderliğini ortaya koymalı ve kendi özgüvenini benlik duygusunu güçlendirmesi gerekmektedir.Tamlık duygusunu etrafındaki insanlarla ya da duygusal ilişkilerle tamamlamaktan ziyade “ben” kavramını benimseyip kendine yetebilmeyi öğrenmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ; kendi sorumluluklarını üstlenmeli ve aldığı kararların sonuçlarının arkasında durmalıdır. "Cesaret" ve "İnsiyatif"’ KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ'un anahtar kelimeleridir. Kendi gücünün farkında olup, yeni şeyler başlatabilme öncülüğünü gösterebilmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ; kendi isteklerini etrafındaki insanların isteklerinden önde tutmalı ve etrafındaki hiç kimsenin onayını beklemeden kendi inandığı değerlerin peşinden koşmalıdır. KUZEY AY DÜĞÜMÜ KOÇ; içgüdülerini dinlemeli, fikir alışverişinden ziyade kararlarının peşinden gitmelidir. Kötü ya da adil olmayan insan olmaktan korkmamalı, adil olmaya saplanıp kalmamalıdır. Hayatta her şeyin adil olmama ihtimaline karşı kendini rahat hissetmeli ve hayatın akışına güvenmelidir.