KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ BAŞAK

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK; insanları yargılamadan şefkat, merhamet ve anlayışla onlara yaklaşıp birleştirici olmayı öğrenmelidir. Yaşamın sadece analitik ve rasyonel yöntemlerle açıklanamayacağını anlayıp duygularıyla bağlantıya geçmeli ve spiritüel değerleri hayatının içine yerleştirmelidir.

Ayrıntılara, detaylara takılmadan akışta ilerlemeli ve hata bulmaya çalışmamalıdır. KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK; o ana teslim olup manevi akışta kendi huzurunu yakalayabilmelidir. Rüyalarına, sezgilerine ve önsezilerine kulak vermelidir.

​Sürekli bir düzen içinde olma ihtiyacından kurtulup karmaşık durumları da kabul etmeyi öğrenmelidir. KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK; hata yapmak için kendisine izin vermeli ve her konuda fayda sağlama çabasından uzaklaşmalıdır.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK "Mükemmelin iyinin düşmanı" olduğu gerçeğini kabul edip her konuya “kusurlarıyla güzel” şeklinde yaklaşmalıdır. Hizmet etme eğiliminden vazgeçip gerektiğinde tembellik etme lüksünü kendine verebilmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BALIK; gelecek kaygısı ve endişesini azaltıp belirsizliği kabul etmelidir. Ruhsal ve duygusal ihtiyaçlarını besleyip kendi hayalleriyle ve sezgileriyle bağ kurabilmelidir.