KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA - GÜNEY AY DÜĞÜMÜ AKREP

GÜNEY AY DÜĞÜMÜ; geçmişi, alışkanlıklarımızı, becerilerimizi, kriz anlarımızda hayatta kalma şeklimizi, konfor alanımızı ve geçmiş yaşamlardan getirdiğimiz inançları anlatır. Korkularımız, endişelerimiz ve alışkın olduğumuz kalıpları tümüyle GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'nü temsil eder.. Biz GÜNEY AY DÜĞÜMÜ'MÜMÜZDE kendimizi rahat ve güvende hissederiz. 

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ ise bu hayatta geliştirmemiz gereken yönleri ve büyümeyi sağlayacağımız alanı gösterir. Farkındalığımız ancak KUZEY AY DÜĞÜMÜ'müze yönelirsek gelişir ve akabinde bize farklı deneyimler yaşatır.

 

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA; maddi kaynakları edinme ve maddi güvence konusunda tek başına hareket etmeyi öğrenmelidir. Sakin, mutlu ve huzurlu olmayı hayatının her alanında sağlamalıdır. Sahip olunan yetenekleri soyut olaylardan ziyade somut projeler üzerinde değerlendirmeli ve hemen sonuç alamama konusunda kendimizi eğitmelidir.

KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA; sağlam, iradeli ve dayanıklı olmayı öğrenmelidir. Sahip olduklarının değerini bilip, yapıcı olmaya odaklanmamız gerekmektedir. Hoşuna gitmeyen konularda kin besleyip, intikam alma arzusundan uzaklaşıp kabullenici ve affedici olmalıdır.

Diğer yandan KUZEY AY DÜĞÜMÜ  BOĞA; cinselliği sadece bir zevk unsuru olarak görmektense bir bağlılık ve karşı taraf ile kurulan önemli bir bağ olarak görüp ona daha özel anlamlar yüklemelidir. 

Cinsellik konusunda stratejik davranmaktan ziyade daha güven veren ve güven duyan bir yola girmelidir. KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA; kişilerle açık ve dürüst iletişim kurarak ilerlemeyi ve yol almayı tercih etmelidir. İnsanların kusurlarını, hatalarını bulup onları sonraki süreçlerde bir koz aracı olarak kullanmak için biriktirmek yerine dürüst ve sağlıklı ilişkiler kurmaya yönelmelidir.

​Yokluk ve kıtlık enerjisi üretmemeli, paranın ve hayatında sahip olduğu maddi&manevi kaynakların varlığına şükretmelidir. KUZEY AY DÜĞÜMÜ BOĞA; affedici ve yüce gönüllü davranmayı öğrenmeli, haklı olmaktan ziyade mutlu olmaya yönelmelidir. Böylece geçmişteki acılardan kurtulup iç huzuruna kavuşacaktır.
Kurduğu huzurlu ilişkiler ona da etrafına da iyi gelecektir. Huzursuz kişilerden, hayatına huzursuzluk getirecek insanlardan uzak durmalıdır.