JÜPİTER: “HAYATIMA BOLLUĞU NASIL GETİRİYORUM?”

Simgelediği Gün: Perşembe

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Yay ve Balık

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: Yengeç

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: İkizler ve Başak

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: İkizler ve Başak

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 9. Ev

 

JÜPİTER; genişlemek ve büyümekle alakalı olan gezegenimizdir. Bir doğum haritasında JÜPİTER gezegenimiz bulunduğu ev ve alanla ilgili büyüme, genişleme ve bolluk durumu yaratır. Haritalarımızda “büyüteç” etkisi görür ve Astroloji'nin en olumlu ve bereketli gezegeni oalrak “Büyük İyicil” olarak anılır.

JÜPİTER bolluk ve bereketle alakalıdır. Kişilerin cömert olup olmadığı ya da hayatta sahip olabileceği refahlık yine bu gezegenle alakalıdır. Harita sahibi kişinin hangi konular üzerinden para kazanabileceğini, hangi konularda şanslı olduğunu ve hangi alanlarda işlerinin kolaylaştığını yine Jüpiter’ine bakıp anlayabiliriz. (Harita her zaman bir bütündür ve tek bir gösterge elbette bu durumu göstermez.)

JÜPİTER’in temsil ettiği konularda oldukça umutlu, hevesli ve coşkuluyuzdur. Hoşgörülü ve daha affedici oluruz. Yaratıcılığımızı ve bilgelik yolundaki maceramızı bu gezegenin bulunduğu konumlarla keşfederiz.

Diğer yandan JÜPİTER; din, felsefe ve derin bilgi ile de alakalıdır. Yabancı ülkeler, farklı öğretiler, akademik bilgi Jüpiter’in haritalarımızda temsil ettiği konulardır. Bilmek, öğrenmek ve bilgiyi aktarmak da JÜPİTER'in temsil ettiği konulardır.

 Zorlu konumlardaki JÜPİTER bulunduğu alanın konularına aşırılık ve fazla büyüme verebilir. O konularda fanatizm ve abartılı tepkileri yaratabilir. Boyunu aşacak konulara yönelme, kendi gücünün ve kapasitesinin farkındalığını yitirme gibi durumlar oluşturabilir. Doğum haritalarındaki JÜPİTER'in zorlu açıları ya da yerleşimleri inanç geliştirememe ya da tam tersi fanatizm derecesinde inanç ve bunlarda zorlama da oluşturabilir.