Heralogy Nedir?

Hiç kendinizi ait olmadığınız bir hayatı yaşadığınızı düşünürken buldunuz mu? Ya da kalıplaşmış yaşam çizgilerinin içerisinde kaybolmuş hissedip o koca boşluk duygusunu anlamlandıramadığınız oldu mu? 

Günlük hayat akışımızda çoğu zaman duygularımızın ve içgüdülerimizin sesini bastırarak ikilemler ve kararsızlıklar arasında kalıyoruz. Hatta çoğu zaman kendimiz için verdiğimiz kararları ailemizin, arkadaşlarımızın, sevgilimizin ya da diğer ilişkilerimizin istediği şekilde yönlendirdiğimiz oluyor. Peki bu hayat bizim ise ve biz hala kim olduğumuzu, hangi yolda yürümemiz gerektiğini, bizim için neyin daha iyi olduğunu bilmiyorsak?

Hera’nın hikayesi ise aslında yüzyıllar önce başlamıştı. En büyük tanrıça Hera değil miydi bizlere gücüyle ilham veren? Evliliklerin koruyucusu olan, yeni doğan bebeklerinin başında hamile hemcinsleriyle bekleyen, eşi Zeus ona ne yaşatırsa yaşatsın kendi istek ve arzularından vazgeçmeyen, yeri geldiğinde zalimleşebilen, yılmayan, savaşan, iyi ve kötüyü tek bir bedende yaşatan Mitoloji’deki Hera, Astroloji’deki Juno. Kadın olmanın gücünü, iyi ve kötüyü gökyüzünün anlamıyla yani Astroloji ile bütünleştiren Hera.

Astroloji; gökyüzündeki bütün hareketlerin yeryüzündeki yansımasını bize gösterirken, bize bu yolda ışık tutan doğum haritalarımız ise parmak izimiz kadar özel kılındı.

Hayat bizler için keşfedilmesi ve en güzel şekilde yürünmesi gereken bir yolculuk ise Astroloji bunun ışığı ve yol gösterici oldu.

Peki bu yol haritasının sokakları, caddeleri önceden belli miydi? Yıldız haritamızdaki varoluşumuza ait özellikler bizim bu hayatta mecbur olduğumuz yol muydu? Varlığımızın kodları bize yeteneklerimizi, bu hayatta kolaylıkla ilerleyebileceğimiz alanları, zorlu yanlarımızı, sınavlarımızı gösterirken biz bu kodları doğru okuyabiliyor muyduk?

Şimdi Astroloji eşliğinde Hera’nın ışığı ile yolumuzu aydınlatmak ve bu yolda etrafımızdaki kapıların, engebelerin ve güzelliklerin farkına varma zamanı.

Bu dünyaya neden geldim? Hayattaki varoluş amacım ne? Hangi konularda yetenekliyim? Ruhum geçmiş yaşantılardan neler öğrendi? Aşk benle nasıl var olacak? Ailem benim hayatımın neresinde? Bu hayatta kariyerimde yapmam gereken şeyler neler?

Şimdi.

HERA’YA SOR.