DOĞUM HARİTALARIMIZDA HAVA ELEMENTİ

 

HAVE ELEMENTİ BURÇLARI: İKİZLER, TERAZİ, KOVA

HAVA ELEMENTİ; nemlilik ve sıcaklığı temsil eder. SICAKLIK; liderlik etme, dürtüsellik, içgüdüyle hareket etme ve olayalara daha dürüstlükle yaklaşmakla ilişkilidir.
Zaman zaman bencil ve ben merkezli olabilen istekleri temsil edebilir.
Gölge yani olumsuza kaçan yönüyle saldırganlığı, gereksiz inadı ve zorlamayı da yansıtabilir.

NEMLİLİK ise esnek olabilmeyi ve değişkenliğe elverişli olmayı temsil eder. NEMLİLİK herhangi bir konuya ya da olaylara kolay adapte olabilmek ve bu adaptasyon ile kolay uyum sağlayabilmekle alakalıdır. Becerikli olmayı, uygulamaya yatkınlığı diğer yandan faydacılığı da temsil eder. Nemlilikte pasif bir enerji vardır. Burada bir hassasiyet ve nezaket söz konusudur.

Nemlilik ve sıcaklığın karışımı olan HAVA ELEMENTİ; bilgi ve öğrenme ile alakalıdır. Bolca soru sormayı, analiz etmeyi ve bu analizler sonucunda bilgiye ulaşmayı hedefler. Entelektüel bir yaklaşım söz konusudur. Diğer yandan HAVA ELEMENTİ baskın haritalarda fazlasıyla yeni fikirlere, bu fikirlerin değerlendirilmesine ve fikir alışverişine yatkınlık söz konusudur.

Diğer yandan HAVA ELEMENTİ baskın haritalar uyumlu hareket edebilirler. İnsanlarla işbirliği yapma konusunda oldukça beceriklidirler. İstikrardan ziyade hayatlarında değişkenlik söz konusudur. Kolayca fikir değiştirebilir ve diğer yandan yeni fikre kolayca alışabilirler. Her konuda gerçekçi adımlar atmayabilirler.

HAVA ELEMENTİ birçok konuda doğru ve iyi gözlem yapmayı da yansıtır. HAVA ELEMENTİ baskın haritalar etraflarında olan bitene karşı kayıtsız kalamazlar. Neler olup bittiğini en iyi şekilde gözlemleyip fikir yürütürler. Bu gözlemlerinin akabinde doğru soruları sorarak ilerlerler.

Doğum haritalarında HAVA ELEMENTİ fazla olan kişiler; her konuya sadece mantık ve akıl çerçevesinde yaklaşan ve duygularını ya da önsezilerini hayatlarına katmayan kişiler olabilirler. Fikirlerini sürekli değişebilir ve tek bir konuya odaklanamayabilirler. Kararları konusunda güvenilmez hareket edebilirler. Sürekli istekleri ve arzuları değişkenlik gösterebilir. Hayatlarında olan bitene ya da yeni bir konuya derin bir bakış açısından bakamayabilirler.

Doğum haritalarında HAVA ELEMENTİ eksik olan kişiler ise birçok konuda tarafsız olamayabilirler. Kendileri ya da başkalarıyla alakalı konularda objektif davranamayabilirler. Etraflarında olan bitene karşı kayıtsız ve tepkisiz davranabilirler. Yeniliğe ve farklı fikirlere kapalı, vizyonlarını sınırlandırmış şekilde hareket edebilirler.