GÜNEŞ: “BENİM ÖZÜM NEDİR?”

Simgelediği Gün: Pazar

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Aslan

Gezegenin En Rahat Olduğu Burç: Koç

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: Terazi

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Kova

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 5. Ev

 

GÜNEŞ burcumuz doğum haritalarımızda bizim kendimizi merkezde ve odakta hissettiğimiz konuları gösterir. Bu hayattaki özümüzü ve hayata geliş amacımızı en iyi GÜNEŞ burcumuzu inceleyerek anlayabiliriz. Dünyaya geldiğimizde parlamak ve ışıklarla yürümek istediğimiz yolu, konuları ve hedefleri GÜNEŞ burcumuz simgeler. Günlük hayatımızda "burcumuz" olarak nitelendirdiğimiz aslında GÜNEŞ burcumuzdur.

Bu hayat eğer bir tiyatro oyunuysa GÜNEŞ burcu bizim sahnede olduğumuz, kendimizi gösterdiğimiz ve aynı zamanda başarılı olmak istediğimiz alanlara nasıl ulaşacağımıza ışık tutar.

GÜNEŞ hangi evimizde ise o ev bizim canlılığımızı, istekli olduğumuz konuları ve yaşamdaki gücümüzü ortaya koyduğumuz en önemli alandır.

Örneğin; Güneş gezegeni 11. Evde olan bir kişi arkadaşlık ilişkilerinde, topluluklarda ya da organizasyonlarda parlamak ve var olmak ister. Bu alan bizim kimliğimizin simgelendiği bölümdür. Bu alanda kahramanlık yapmak, kendimizi göstermek, yaratıcılığımızı arttırmak ve irademizi sonuna kadar kullanmak isteyecektir.

GÜNEŞ diğer yandan “baba” figürünü de bizlere gösterir. Babamızın nasıl bir karakterde olduğu, hayatımızdaki yeri ve etkisi GÜNEŞ gezegenimizin bulunduğu evler ve aldığı açılarla da ilişkilidir.

Ayrıca kadın haritalarındaki GÜNEŞ o kadının hayatına almak ve evlenmek istediği erkek tipi hakkında da bizlere bilgi verir.

GÜNEŞ Zodyak haritamızın ışığı misali bizlere en yol gösterici ve kendi varoluş amacımızı anlamamızı sağlayan gezegendir.

GÜNEŞ; hayattaki canlılığımızı gösterir. İyi konumu olmayan ya da zorlu açılar alan bir Güneş özbenliğimizle, otoriteyle, babayla ve varolan egomuzda ilgili sorunlar yaşayabileceğimizi gösterebilir. Kişi bu noktada kendi kimliği ile ilgili düzgün bir bağ kuramayıp karakteriyle yeterince iyi ilişkiler kuramayabilir. Zor konumlar ne istediğini bilememe ve sürekli önemli olduğunu hissetme, gösterme gibi saplantılı durumlar yaratabilir.