ÇILGIN GEZEGEN URANÜS

Jenerasyon gezegeni olarak adlandırılan URANÜS 1781 yılında keşfedilmiştir. Ve tıpkı Neptün ve Pluto gibi nesil gezegenlerinden biri olduğu için URANÜS’te gerçekleşen herhangi bir değişim ve hareket tüm o dönemde bulunduğu burçta doğan kişiler başta olmak üzere tüm insanlığı etkiler.

URANÜS; yüksek aklı, sıra dışılığı ve en önemlisi ani değişimi sembolize eder. URANÜS, enerjisi varolan hali hazırda yerleşmiş ve kalıplaşmış konuları değiştirmek ister. URANÜS büyük bir elektrik enerjisini sembolize eder, her şeyi baştan aşağı devirmek ve farklılaştırmakla alakalıdır.

URANÜS diğer yandan devrimdir. Geleneksel konuları yıkıp en umulmadık zamanda en umulmadık yenilikleri ve farklılıkları insanların hayatına sokar ve varolan kurulu düzeni bir anda yıkar.

Doğum haritalarımızda URANÜS’ün bulunduğu evde mevcut koşulları değiştirme, özgürlüğümüzü yaşama, isyan etme, teknolojik anlamda farklılıklar yaratma ve kalıplaşmış konuları devirme eğilimdeyizdir. Yaşamımızın hangi alanında bu deneyimleri yaşayacağımızı URANÜS’ün ev konumu bizlere gösterirken, URANÜS burcumuzda bunu nasıl gerçekleştireceğimizi bizlere anlatır.

Örneğin; URANÜS YAY yeni bir inanç geliştirip, derin bilgiye özgürce ulaşmak ve bunu en farklı yolla kitlelere yaymak isteyebilir. Uzun yolculuklar ya da yurtdışı ile olan ilişkisi onun farklı alanlarda değişimine yol gösterici olabilir.

URANÜS’ü zorlu açılarda olan bir doğum haritası sahibi bu gezegenle alakalı konularda aşırılığa kaçabilir. Sırf sıradan olmamak adına kendisine ve çevresindekilere fazlaca ve gereksiz değişimler yaşatabilir. Ya da her konuda fazla itaatsiz davranıp, kurallara ve disipline mantıksızca karşı koyabilir. Ait olma hissiyatından uzaklaşıp köksüz hissedebilir.