BOĞA BURCU: 21 Nisan – 20 Mayıs

Sabit Nitelik, Dişil Enerji, Toprak Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Venüs

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: Ay

Burcun Bulunmak İstemediği Gezegen: Mars&Pluto

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: -

 

BOĞA BURCU DER Kİ; “SAHİPLENİYORUM!”

BOĞA BURCU; toprak ananın bereketini, toprak elementinin sahip olduğu sabitliğini ve maddesel dünyanın önemini bize en iyi gösteren gösteren burçtur. Dünyadaki beş duyuyla tadabileceğimiz tüm güzellikler BOĞA BURCU için yaşamsal öneme sahiptir.

Güzel koku, lezzetli bir yemek, yumuşak bir bedene dokunmak, muazzam bir sanat eserini izlemek gibi tüm dünyevi hisler BOĞA BURCUNA özgüdür. Dokunabildiği, görebildiği dokunabildiği her şey ona ihtiyaç duyduğu güven duygusunu verecektir.

Olaylara realist ve somut bir perspektiften yaklaşır. Çalışkan, üretken, uygulamacı başladığı işleri sabırla sürdürebilme yeteneğine sahiptir BOĞA BURCU. Sahip olma duygusu oldukça gelişmiştir. “Benim kalemim, benim yastığım, benim kitabım” gibi söylemlerle kendine ait olan birçok şeyi benimser ve sonuna kadar sahiplenir.

BOĞA BURÇLARI kararlı, güvenilir ve dayanıklı kişiliklerdir. Diğer yandan fazla riske girmeyi sevmez, birçok konuda garantici davranır. Zaman zaman bu riske girmek istemeyen tavrı BOĞA BURCUNUN önündeki fırsatları kaçırmasına sebep olabilir.

BOĞA BURCU inatçı ve çoğu zaman elementinin verdiği özellik sebebiyle sabit fikirlidir. Kendi inandığı konularda fikrini değiştirmesi oldukça güçtür. Fikrinin değişmesi konusunda karşı taraftan elle tutulur gözle görülür nedenler bekler. Bu nedenlerle de kolay kolay ve kısa zamanda ikna olmaz.

BOĞA BURCU rahatına düşkündür, çoğunlukla coşku ve enerjiden uzaktır. Zaman zaman bu rahatına düşkünlüğü onu tembelliğe sevkeder. Sanata ve güzelliğe oldukça düşkündür. Yönetici gezegeni Venüs’ün de verdiği etkiyle dış görünüş ve maddedeki güzellik onun ruhuna iyi gelir. Kendi gibi etrafında da bu güzellikleri arar ve güzel olan her şeyden keyif alır.

BOĞA BURCU için para ve maddi güç önemlidir. Maddeye sahiplenici bir duygu ve anlam yükler, maddi gücü kendi elinde tutmak ister. Bu sebeple BOĞA BURÇLARI para kazanma konusunda oldukça yeteneklilerdir. Gölge yönüyle maddeyle kurduğu bu yoğun ilişki onu cimriliğe sürükleyebilir. Paraya olan fazla bağımlılığı onda kıtlık psikolojisi yaratabilir.

Karşıt burcu AKREP BURCUNA kaçtığı noktada fazla kıskanç ve hayatını krizlere sokan bir yapıya bürünebilir.