BAŞAK: 21 Ağustos – 21 Eylül

Değişken Nitelik, Dişil Enerji, Toprak Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Merkür

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: Merkür

Burcun Bulunmak İstemediği Gezegen: Neptün, Jüpiter

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: Venüs

 

BAŞAK BURCU DER Kİ; “MÜKEMMELE ULAŞMAK İSTİYORUM!”

BAŞAK BURCU; eksik gördüğü konuları düzenlemeye odaklanan ve sistematik biçimde kendini hizmet etmeye adayan bir burçtur. Kusursuzluğa ulaşmak için önce kendinde sonra etrafında ne yapması gerekiyorsa ona odaklanır ve bu kusursuzluk adına kendi kaynaklarını sonuna kadar zorlar.

Bir BAŞAK BURCU için sorumluluk ve görevlerini yerine getirmek ve yapacaklarını en iyi, en verimli şekilde yapmak oldukça önemlidir. İnce eleyip sık dokur, düzgün ve temiz işler ortaya çıkarmak ister.  BAŞAK BURCUHizmet etme odaklıdır, ona verilen işleri ne pahasına olursa olsun en doğru şekilde doğru zamanda bitirmeye odaklanır.

BAŞAK BURCU ciddiyetten ve çoğu zaman ölçülü olmaktan hoşlanır. Etrafındaki insanları yaptığı düzgün işlerle memnun etmek ona keyif verir. Kontrollü bir yapıya sahiptir.

Çoğu detay BAŞAK BURCU için hayati önemdedir. Olayları ve kişileri, detayları takip ederek çözmeye çalışır. Başak burcu çoğu zaman detaylardan tümevarıma ulaşmayı hedefler. Kesin, gerçek ve elle tutulur konulara önem verir. Oldukça analitik bir burçtur, rasyonel akıl ve düşünce BAŞAK BURCU için fazlasıyla önemlidir.

BAŞAK BURCUNUN Sağlık bilinci oldukça gelişmiştir. Vücudunun kusursuz ve sağlıklı şekilde işlemesi onun için önemlidir. Günlük rutininde sağlığına dikkat etmek adına BAŞAK BURCU birçok konuda dikkatli davranacaktır.

Sürekli mükemmel arayışı ve yaptığı işleri sorgulaması sebebiyle gölge yönüyle BAŞAK BURCU memnuniyetsiz ve fazla eleştirel olabilir. Ona dışarıdan bakan insanlar sürekli eleştirel ve memnuniyetsiz tavrından zaman zaman rahatsız olabilirler. Oysa bilmelilerdir ki bir BAŞAK BURCU bu dünya üzerinde en fazla kendisini eleştirir ve kendisinin kusursuz versiyonuna ulaşmaya odaklanır. Bu eleştirel tavrı onu sivri dilli biri haline de getirebilir.

Özgüvenleri konusunda da sorunlar yaşayabilir BAŞAK BURÇLARI. Çoğu zaman kendinde bir şeyleri hep eksik ve düzeltilmesi gerekiyor gibi hissedebilir. Hiçbir zaman kendini tam anlamıyla yeterli görmeyebilir.

Karşıt burcu olan Balık burcuna kaçtığı noktada ise düzen takıntısı yüzünden sürekli erteleyen ve karmaşıklık içinde gezinen bir ruh hali içerisine girebilir.