BALIK: 21 Şubat- 21 Mart

Değişken Nitelik, Dişil Enerji, Su Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Neptün, Jüpiter

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: Venüs

Burcun Bulunmak istemediği Gezegen: Merkür

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: Merkür

 

BALIK BURCU DER Kİ; "HAYAL KURUYORUM!"

BALIK BURCU; saf sevginin, hayal dünyasının ve merhametin temsil ettiği burçtur. Mistik gücü ve yetenekleri gelişmiş, hayallerinde farklı bir dünya yaratmaya müsait ve romantik bir burçtur.

BALIK BURCUNUN geniş hayal dünyası sebebiyle yaratıcılığı oldukça gelişmiştir. Kendilerini başkaları için feda etmek ve yardım etmek isterler. Diğer yandan BALIK BURÇLARI sorumluluk almayı pek sevmezler, hayatlarında ve kararlarında değişkenlik söz konusudur.

BALIK BURÇLARI için inanç konusu önemlidir, yüksek inançları ve inançlara dair idealleri vardır. Hisleri oldukça gelişmiştir, affedicidirler. Zaman zaman gerçek ile hayali ayırt etmekte zorlanabilir BALIK BURÇLARI bu yüzden de melankolik yaklaşırlar çoğu zaman hayata.

BALIK BURÇLARI etraflarında gerçekleşen olaylardan etkilenirler. Arkadaşının derdini ya da sorununu dinleyen bir BALIK BURCUNUN ruh halinin o konudan etkilenmesi çok kolaydır. Olaylara ve kişilere karşı aşırı duyarlıdır. BALIK BURCU için aldatma ve aldatılma temaları da söz konusudur.

BALIK BURCU çoğu zaman kararsız bir burçtur. Çok büyük zorluklarda kaçma eğilimi vardır.

Gölge yönüyle BALIK BURCU duygusal olarak körü körüne bağlılık ve bağımlılık içine girebilir. Yaşamın ona sunduklarını kabul etmek yerine gerçekleşmesini istediği hayallerine odaklanıp bunların gerçekleşmemesi durumunda kendini kötü ve tatmin olmamış hissedebilir.

Kendini körü körüne haketmeyecek konular için feda edip sonrasında bu fedakarlıklarından ötürü kendini suçlayabilir. Sınırsızlık düzeyindeki yardımcı olma arzusu zaman zaman onun ruhunu yorup yıpratabilir.

Karşıt burcu olan BAŞAK BURCUNA kaçtığı noktalarda ise kendi kurallarını ve kendi düzenini insanlara diretebilir. Daha sert ve kendine karşı eleştirel bir ruh haline bürünebilir.