AY: “HİSSEDİYORUM!”

Simgelediği Gün: Pazartesi

Gezegenin En Güçlü Olduğu Burç: Yengeç

Gezegenin Rahat Olduğu Burç: Boğa

Gezegenin Bulunmak İstemediği Burç: Akrep

Gezegenin Kendini Gösteremediği Burç: Oğlak

Doğum Haritasında Sahip Olduğu Ev: 4. Ev

 

AY; bizim duygularımızı ve duygusal ihtiyaçlarımızı gösteren gezegenimizdir. AY; bilinçaltımızın yansımalarını ve bilinçdışı reaksiyonlarımızı da temsil eder. Farkında olmadan ihtiyaç duyduğumuz şeyler, bilinçli olarak göstermediğimiz tepkiler, içten içe bağlandığımız ve doğuştan sahip olduğumuz bizim hassas noktalarımızın tümü AY’ın ifade ettiği konulardır.

AY; bizim en çok duygularımızı belirleyen gezegen olduğu için, doğum haritalarımızdaki AY burcumuz tam olarak çevremize, olaylara ve kendimize karşı nasıl bir duygusal yaklaşım içinde olduğumuzu anlatır.

AY; içgüdüsel olarak gösterdiğimiz tepkiler ve davranış tarzıdır. Düşünmeden, hesap kitap yapmadan, bir anda hissederek ve ölçmeden gösterdiğimiz tavırlarımızdır.  AY aslında bizim alışkanlıklarımızın gezegenidir.

AY gezegeni diğer yandan doğum haritalarımızda hafıza ve anılarla da ilişkilidir. Geçmişten getirdiğimiz tüm hatıralar ve bizim için geçmişte yaşadıklarımızı ne kadar önemli olduğu AY burcumuzla ilişkilendirilir

Değişken ruh hallerimiz, kalıtsal niteliklerimiz tümü AY’ın temsil ettiği konulardır.

AY diğer yandan annemizi, annemiz olan ilişkimizi ve bizlerin nasıl annelik yaptığını da gösterir. Besleyip  büyütme yönümüzün nasıl olduğu ve anaçlığımız bizim AY burcumuzun temsil ettiği konular. AY burcu annemizin ya da anne figürünün hayatımızda ifade ettiği şekli ve bize hissettirdikleriyle de fazlasıyla alakalıdır.

AY; bizlerin ait olma ihtiyacımızı en iyi anlatan gezegendir. Duygusal anlamda ihtiyaç duyduğumuz konulardır.

Doğum haritalarında zor açılar altında olan bir AY; kişide bağımlılık ve gelgitli bir ruh halinin oluşmasına sebep olabilir. Duygusal ihtiyaçları konusunda sorunlar yaşayıp, ya aşırı duygularıyla iç içe olup ya da duygularıyla bağını kesmesine sebep olabilir. Kişi kendi ruhunu beslemekte zorlanabilir.

Zor konumda bir AY diğer yandan kişiye aşırı duyarlı bir yaklaşım da verebilir. Kişi bu noktada karşısındaki insanların duygularını bir sünger gibi emebilir. Diğer yandan kişide tembelliğe ve haraketsizliğe de sebep olabilir.