DOĞUM HARİTALARIMIZDA ATEŞ ELEMENTİ

 

ATEŞ ELEMENTİ BURÇLARI: KOÇ, ASLAN, YAY

ATEŞ ELEMENTİ; sıcaklık ve kuruluğu temalarını temsil eder. Sıcaklık; bizlerin hareket eden enerjisini gösterir. Sıcaklık; liderlik etme, dürtüsellik, içgüdüyle hareket etme ve olayalara daha dürüstlükle yaklaşmakla ilişkilidir.

Sıcaklık; zaman zaman bencil ve ben merkezli olabilen istekleri temsil edebilir.
Gölge yönüyle saldırganlığı, gereksiz inadı ve zorlamayı da yansıtabilir.

Kuruluk ise sertlik ve katılıkla alakalıdır. Herhangi bir değişime ya da karşıt fikre direnci gösterebilir. Hükmetmek ve kendi emri altına almayla da ilişkilidir. Kurulukta gerçeklik ve netlik ön plandadır.

Kuruluk ve sıcaklığın karışımı olan ATEŞ ELEMENTİ; coşkuyu, enerjiyi, bağımsızlığı, ilhamı ve dürtüselliği temsil eder. ATEŞ ELEMENTİ baskın bir harita sahibi için kendi iradesinin verdiği kararlar oldukça önemlidir. Her zaman kendi özünün istedikleri konusunda istikrarlı olamayabilir. Ama burada kendi iç benliğinin sesini dinleme ve başkalarının söylediklerinden önce bu sese kulak verme ve bu sesin kararlarıyla hareket etme söz konusudur.

Arzu ettikleri şeyler konusunda oldukça hırslı ve tutkululardır. ATEŞ ELEMENTİNİN baskın olduğu kişiler için istek duydukları konular oldukça önemlidir. Sabırlarını kontrol etmekte zorlanırlar. İstedikleri şey anında gerçekleşsin isterler. ATEŞ ELEMENTİ baskın kişiler iyimserlerdir. Hayata olumlu bir bakış açısıyla yaklaşırlar.

Diğer yandan ATEŞ ELEMENTİ baskın kişiler çevrelerine ışık saçarlar. Her zaman fark yaratabilecek ya da kendilerini ön plana çıkartabilecekleri fikirlere sahiptiler. Yaptıkları ya da yapmayı planladıkları şeyler konusunda heveslidirler.

İstedikleri herhangi bir konu için bu kadar tutkulu olabilen ateş elementi baskın kişiler bu konulardan kolaylıkla vazgeçebilirler. İstikrar onların hayatlarında başarıyla uygulayabildikleri bir özellik değildir. Özgürlük onlar için çok önemli bir konudur. Kısıtlanmış olma hissi ATEŞ ELEMENTİ baskın kişilerde daha sert ve kaba davranmalarına yol açabilir. Onların alanına girilmesi ya da özgürlüklerinin ellerinden alınması ATEŞ ELEMENTİ baskın kişileri huysuzlaştırır.

Doğum haritalarında ATEŞ ELEMENTİ fazla kişiler; fazla duyarsız ve hoşgörüsüz olabilirler. Kendi istekleri konusunda diğer insanlara karşı baskıcı ve zorlayıcı bir tutum sergileyebilirler. Diğer yandan ATEŞ ELEMENTİ fazla olan kişiler kendi fikir ve düşüncelerini ne pahasına olursa olsun diğer insanların duygu ve düşüncelerinden ön planda tutup, kendi egolarına yenik düşebilirler. Daha aceleci ve daha sert olabilirler.

Doğum haritalarında ATEŞ ELEMENTİ eksik olan kişiler; heyecan hissinden yoksun ve daha durgun görünümde olabilirler. Herhangi bir konuda aksiyon alma ve hareket etme dürtüleri daha zayıftır. ATEŞ ELEMENTİ eksik olan kişiler hayatlarında istedikleri şeyler konusunda çok hevesli ve arzulu olmayabilirler. Zaman zaman birçok konuda daha pesimist bir yaklaşım içerisinde hareket edebilirler.