ASLAN: 21 Temmuz – 21 Ağustos

Sabit Nitelik, Eril Enerji, Ateş Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Güneş

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: -

Burcun Bulunmak İstemediği Gezegen: Satürn- Uranüs

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: -

 

ASLAN BURCU DER Kİ; “IŞIK SAÇIYORUM!”

Kendini göstermek, parlamak, sahne ışıklarının altında varolmak ASLAN BURCUNUN özünde onu en çok yansıtan eylemlerdir. Kendini fazlasıyla önemseyen, varlığını insanlara ve topluma gösterip övgü almaktan hoşlanan, hayatı bir sahnedeymişçesine yaşamaktan keyif alan ASLAN BURCU Zodyak'ın en özgüveni yüksek burçlarından biridir.


ASLAN BURCU; yaratıcı, sıcakkanlı ve insanlara karşı cömerttir. Tek başına hareket eder, tek başına olmaktan keyif alır. Çünkü o doğuştan liderdir. Kitleleri etkilemek, kendi fikirlerini insanlara kabul ettirmek ve onları etrafından sürüklemek ASLAN BURCUNUN doğasını en iyi yansıtan hareketlerdir.

Diğer yandan ASLAN BURCUNUN sahne ışığına olan tutkusu onda çoğu zaman insanlardan övgü alma ihtiyacı yaratacaktır. Hatta bu övgü ve güzel sözleri duyma isteği birçok dalkavuğun ASLAN BURCUNUN etrafında toplanıp onun gözlerini kamaştırıp, gerçekleri görmesini engelleyebilir.

ASLAN BURCU kahraman olma arzusu içerisindedir. Dolayısıyla içten olsun olmasın etrafındaki her destekçiyi kendi tarafında kabul edecektir. Onun organizatör kişiliği bu destekçilerin sayısını arttırma konusunda oldukça etken olacaktır. Gösteriş ve şaşaa ASLAN BURCU için önemlidir. Kendi varlığı gibi zaman zaman sahip olduğu maddi konularda da çevreye karşı gösterişçi bir tavır sergileyebilir.

ASLAN BURCU eleştiriye kapalıdır. Sürekli güzel ve övgü dolu sözler duyma isteği onun kendi hataları ya da zaman zaman sergilediği baskıcı tavırları konusunda herhangi bir eleştiride kulaklarını tıkamasına ve hatta bazı durumlarda eleştiren kişilerden uzaklaşmasına sebebiyet verebilir. Sabit burçlardan biri olan ASLAN BURCU; ateş elementinin verdiği tüm o canlı tavrın yanında istekleri konusunda da oldukça net ve isteklerine sadıktır.

Egosu ASLAN BURCU için oldukça önemli olduğu için çevresindeki insanlar tarafından bencil ve egoist bir insan olarak algılanabilir. ASLAN BURCU için kendi keyfinin istediği konulara yönelmek ve kendi istediği şeyleri yapmak oldukça önemlidir. Canı ne istiyorsa onu yapmak ister, başka insanların isteklerinden ziyade kendi arzu ve tutkularının peşinden koşma arzusundadır.

Gölge yönüyle kendi isteklerini yaptırmak için baskıcı ve zorba bir tavra bürünebilir. Alkışa bağımlılığı sebebiyle tavırlarında abartılı davranabilir ve etrafında kendisine faydası olmayacak insanlar tutabilir.

Karşıt burcu olan KOVA BURCUNA kaçtığı noktalarda ise kendi kişiselliğini saklayıp içten içe herkesten farklı olduğu konusunda kendiyle gizlice böbürlenebilir.