AKREP: 21 Ekim – 21 Kasım

Sabit Nitelik, Dişil Enerji, Su Elementi

Burcu Yöneten En Güçlü Gezegen: Pluto, Mars

Burcun Rahat Olduğu Gezegen: -

Burcun Bulunmak İstemediği Gezegen: Venüs

Burcun Kendini Gösteremediği Gezegen: Ay

 

AKREP BURCU DER Kİ; "SAHİPLENİYORUM!"

AKREP BURCU; gizliliğin , sırların ve krizlerin burcudur. Varolan gizemi sayesinde bir AKREP BURCUNUN ne düşündüğünü, ne hissettiğini ya da neler planladığını keşfetmek oldukça zordur. Onun için güven çok önemlidir. Karşısındaki insanı yeterince ölçüp, tartmadan ve kendi yöntemlerine göre denemeden kendine ait özel bölgeyi kolay kolay açmaz ve karakterine özel şeyleri göstermez.

Bir AKREP BURCUNU sinirlendirmeden ya da ona zarar vermeyi düşünmeden önce en az 3 kere düşünmek gerekir. Zodyak'ın en intikamcı burcu olan AKREP BURCU unutmaz, ketum bir şekilde bekler, öfkesini içinde en derin şekilde biriktirir ve zamanı gelince hiç ummadığınız bir anda bunu size gösterip intikamını alır. İntikam burcudur AKREP BURCU.

Haksızlığa uğradığını düşündüğü konularda karşılığını vermeden o konuyu içinde kapatmaz. Her konunun derinine inip, değiştirip dönüştürmeyi sever.

AKREP BURCU aslında güç kavramı ile alakalıdır. Kaybettiğini düşündüğü konularda tehlikeli olur. Diğer yandan bir AKREP BURCU için zafere giden yolda her şey mübah olabilir. Her zaman ahlaki ve dürüst savaşılması gerektiğine inanmaz.

Diğer yandan AKREP BURÇLARI güvenilir kişilerdir. Onlara verilen sırlarınızı kolay kolay başkalarından duyamazsınız. Kontrolcülerdir, genellikle insanları manipüle ederek ve farkettirmeden kontrol etmekten hoşlanırlar. Burada Aslan burcunda gördüğümüz gözüne soka soka yapılan bir kontrol söz konusu değildir. Yer altından ve hissettirmeden ilerler bir AKREP BURCU. Sorgulayan ve araştırmacı bir kişiliğe sahiptir.

AKREP duygular konusunda sabit bir burçtur. Ani duygu değişimlerinden ve bu tarz insanlardan pek hoşlanmaz. Sahip olma hissi oldukça gelişmişti, burada BOĞA BURCUNDA gördüğümüz maddesel sahiplenmeden ziyade manevi bir sahiplenme söz konusudur. “Bana aitsin, benimsin.” tavrıyla yaklaşır.

AKREP BURCU “ya hep ya hiç” bakış açısına sahiptir. Siyah ve beyaz olarak bakar çoğu olaylara, ulaşamadığı gri yüzünden çoğu zaman keskin bir tavırda yaklaşır bir çok konuya. Cinsellik AKREP BURCU için oldukça önemlidir. Her konuda olduğu gibi bu konuda da gizliliğini korur.

Gölge yönleriyle takıntılı ve entrikalarla ilerleyebilir bir AKREP BURCU. Kendi inandığı ya da yapmak istediği konu uğruna insanları istediği şekilde etki altına almayı sorun etmez. Bu konuda zalimleşip zorbalaşabilir.
Karşıt burcu Boğa’ya kaçtığı yani Boğa'ya benzediği noktalarda ise manevi dünyadaki sahiplenme hissini maddi konulara da yansıtacaktır.