ÇILGIN GEZEGEN URANÜS

Jenerasyon gezegeni olarak adlandırılan Uranüs 1781 yılında keşfedilmiştir. Ve tıpkı Neptün ve Pluto gibi nesil gezegenlerinden biri olduğu için Uranüs’te gerçekleşen herhangi bir değişim ve hareket tüm o dönemde bulunduğu burçta doğan kişiler başta olmak üzere tüm insanlığı etkiler.

URANÜS; yüksek aklı, sıradışılığı ve en önemlisi ani değişimi sembolize eder. URANÜS enerjisi varolan hali hazırda yerleşmiş ve kalıplaşmış konuları değiştirmek ister. Bir anda büyük bir enerjiyle ki URANÜS’ün elektrik enerjisine sahip olduğuna inanılır, her şeyi baştan aşağı devirmek ve farklılaştırmakla alakalıdır.

URANÜS devrimdir. Geleneksel konuları yıkıp en umulmadık zamanda en umulmadık yenilikleri ve farklılıkları sokar insanların hayatlarına. Doğum haritalarımızda URANÜS’ün bulunduğu evde mevcut koşulları değiştirmeye, özgürlüğümüzü yaşamaya, isyan etmeye, teknolojik anlamda farklılıklar yaratmaya ve kalıplaşmış konuları devirme eğilimdeyizdir. Yaşamımızın hangi alanında bu deneyimleri yaşayacağımızı URANÜS’ün ev konumu bizlere gösterirken, URANÜS burcumuzda bunu nasıl gerçekleştireceğimizi bizlere anlatır.

Örneğin; URANÜS YAY yeni bir inanç geliştirip, derin bilgiye özgürce ulaşmak ve bunu en farklı yolla kitlelere yaymak isteyebilir. Uzun yolculuklar ya da yurtdışı ile olan ilişkisi onun farklı alanlarda değişimine yol gösterici olabilir.

URANÜS’ü zorlu açılarda olan bir doğum haritası sahibi bu gezegenle alakalı konularda aşırılığa kaçabilir. Sırf sıradan olmamak adına fazlaca ve gereksiz değişimler yaşatabilir kendisine. Ya da her konuda fazla itaatsiz davranıp, kurallara ve disipline mantıksızca karşı koyabilir. Ait olma hissiyatından uzaklaşıp köksüz hissedebilir.