ARALIK AYI BOĞA & YÜKSELEN BOĞA

Bu senenin bitişi itibariyle Aralık ayı gökyüzünde oldukça hareketli olaylara şahit olacak. Bu ay Oğlak burcunda gerçekleşecek bir Güneş Tutulması mevcut ve bu tutulmayı iyicil olarak adlandırdığımız bolluk, bereket ve şans gezegenimiz Jüpiter destekliyor olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa’ları bu tutulma yüksek öğrenim, yurtdışı ve uzak yolculuklar konularıyla etkiliyor olacak. Eğitim sebebiyle yer değişiklikleri hayatlarınızda gündem olabilir. Diğer yandan Oğlak burcunda yaşanan yoğun gezegen geçişleri Boğa ve Yükselen Boğa’ların kariyer konularında da etkilenmesini sağlayacak. Daha ciddi, daha kontrollü ve zaman zaman kaygılı davranıyor olabilirsiniz. Bu ay karşınıza çıkacak olası fırsatları bu tavrınızla daha ciddi ve kalıcı şekilde değerlendirebilirsiniz.

20 Aralık ile yönetici gezegeniniz olan Venüs gezegeni ise Kova burcuna geçiş yapıyor olacak ve ay sonuna doğru daha özgür, daha yaratıcı ve farklı hissetmenizi sağlayacak. Venüs’ün bu hareketi sebebiyle kariyer ve iş alanınızda ani ve farklı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Diğer yandan 12 Aralık’ta meydana gelecek Dolunay parasal konularınızı da etkiliyor olacak. Bu süreçte finansal konularda yeni yatırımlar yapmaktan ziyade var olan parasal konularınızı iyileştirmeye, sorunları çözmeye ve biraz daha garantici davranmaya dikkat etmenizde fayda var. Ay ortasında ani para fırsatları ve kazanımları gündeme gelebilir.

Aşk ve motivasyon anlamında da ani gelişmeler, yeni flörtler, görüşmeler yaşanabilir ve yeni kişiler romantik anlamda hayatlarınıza dahil olabilir. Diğer yandan Aralık ayı ortası itibariyle hayatınızda daha çok eğleneceğiniz ve keyif alacağınız konulara yönlenebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa’lar için çok keyifli bir Aralık ayı olsun!