ARALIK AYI BALIK & YÜKSELEN BALIK

2019’u kapatırken son ayımız olan Aralık’ta çok önemli gökyüzü olayları mevcut. 26 Aralık’ta Oğlak burcunda gerçekleşecek bir Güneş Tutulması mevcut. Genel olarak tutulmalar; eylemin, eforun ve önemli kararların olduğu bir süreci gösterir. Adeta bir Yeni Ay enerjisinde yeni başlangıçları ve yeni konular için oluşan motivasyonu simgeler.

Bu tutulma ile birlikte Balık ve Yükselen Balık’lar sosyal çevreleri ve arkadaşlıkları konusunda yeni kararlar alabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde artık keyif almadığınız ya da size zarar verdiğini düşündüğünüz kişileri uzaklaştırıp yeni çevrelere girebilirsiniz. Diğer yandan dernekler, organizasyonlar ve yeni topluluklarla aktif rol oynayıp çok daha sosyalleştiğiniz bir süreç içerisinde olacaksınız.

Tutulma ile birlikte umutlarınız ve hayalleriniz konusunda da oldukça verimli bir dönem başlıyor. Aklınızda olan, uzun zamandır hayalini kurduğunuz ve yapmak istediğiniz konuları hayata geçirmek için çok uygun zamanlar olacak.

Aralık ayının diğer önemli olaylarından biri de 12 Aralık’ta İkizler burcunda yaşanacak Dolunay. Bu Dolunay Balık ve Yükselen Balık’ların aile ve ev konularını etkiliyor olacak. Evde değişiklik ya da eşyaların değişimi gündemde olabilir. Ailenizle iletişiminizin çok fazla olacağı ve sürekli konuşma içinde olacağınız bir ay Aralık ayı. Aile bireyleriyle uzun süredir çözüme kavuşturamadığınız konuları artık netleştirip daha rahat bir sürece geçebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık’lar için çok keyifli bir Aralık ayı olsun!